KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13162183
nr 1316 2183
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Etsning, "Flugor-ansikte", 1974. Signerad, numrerad 2/50, oramat löst blad. Motivet: ca 5,5x5 cm, bladets mått: 37,5x28 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 30 mars 2020
kl 20:07:23
24/3 10:11:40
150 kr
25/3 21:50:48
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander